Minorit
Tähtitytöt
Oulun Luistelukerho
Joukkueen teema: Origamilinnut
Joukkueen keski-ikä: 10,84
Alarivi vasemmalta:
Iitu Raunama, Saaga Miettunen, Eeva-Liisa Kaikkonen, Tiia Poussu, Anni Laihola, Senni Partanen, Peppi Väisänen, Matilda Nuojua, Ida Härkönen (C), Helmi Hanhisalo, Laura Oinas, Essi Hirvelä
Ylärivi vasemmalta:
Kastehelmi Heikkala, Rebekka Säkkinen, Minja Saarenpää, Anna-Emilia Vartiainen, Saaga Koskimäki, Aaranie Sundaramoorthy, Viivi Ponto, Ilona Sohlo (C), Iiris Koivula, Aida Kalamäki, Anni Saranlinna, Siiri Koivula, Nelli Piippo
Valmentajat: Jaana Karevuo, Jenna Sivonen ja Anu Kauranen
Joukkueenjohtaja: Katja Härkönen Huoltajat: Heli Kokko ja Katri Koivisto
Ice Attraction
Kuopion Luisteluseura ry.
Joukkueen teema: This is Halloween
Joukkueen keski-ikä: 10,2
Kuvassa vasemmalta oikealle, edestä taakse:
Ahonen Tyyne, Autere Ella, Fichtchenko Mila, Fichtchenko Sofia, Hassinen Eevi, Hintikka Veera, Kauppinen Elina, Konttinen Adina, Korkka Noora, Kröger Aino, Kuutsa Mette, Laukkanen Katariina, Launonen Isla-Erika, Lehto Lotta, Martikainen Roosa, Martikainen Veera, Nissinen Ella, Pulkkinen Saana, Pihlajaniemi Anni, Pihlajaniemi Sonja, Saarelainen Lotta ja Äijö Vilma
Joukkueen valmentajat: Netta Huovinen, Emilia Kemppainen ja Essi Laine
Joukkueenjohtajat ja huoltajat: Saara Timonen, Heli Kauppinen, Jaana Kanabro ja Mira Kröger/ Riitta-Liisa Patovirta/ Tarja Puputti/Johanna Nissinen
Team Minion
Porin Taitoluistelu ry.
Joukkueen teema: Robotit
Joukkueen keski-ikä: 11
Kuvassa vasemmalta oikealle, edestä taakse:
Sini Vallin, Netta Kurikka, Janna Saarinen, Enni Laine, Elina Rajaviita
Sonja Pyykkö, Inkeri Bragge,Minttu Hohtari,Aleksanda Alm,
Nelli Veräväinen,Laura Grönroos,Noora Nykänen,Josefiina Stenfors, Saimi Alhosalo, Jenna Virtanen, Ella Vikki
Joukkueen valmentajat: Iisa Karumo, Lauriina Laaksonen
Joukkueenjohtajat ja huoltajat: Kirsi-Marja Virtanen, Krista Toivonen, Outi Vallin, Mervi Veräväinen
Sunny Steps
Etelä-Vantaan Taitoluistelijat ry.
Joukkueen teema: Lintubongarit
Joukkueen keski-ikä: 11
Kuvassa vasemmalta oikealle, edestä taakse:
Rianna Ijäs,Veera Rautio, Lilia Matikainen, Kamomilla Horto,Jenna Putkonen, Eveliina Jordan(A)
Helmi Ahava, Mona Hertz, Saana Kurki, Iina Tolmunen(A), Joanna Kotilainen,Emilia Schramko,
Tuulimaria Koimäki, Melissa Salmenkaita, Ada Savikko, Pinja Poikimäki, Pinja Herronen, Sofia Ek,
Maisa Pajunen(C), Riina Oinonen, Sanni Savolainen, Helmi Mikkonen, Annina Huttunen, Leeni Raatikka
Kuvasta puuttuu, Ronja Rouvali
Joukkueen valmentajat: Jannina Pärssinen, Saga Hägglund, Amanda Helldan
Jokkuejohtajat, Kirsi Jordan, Johanna Ek ja huoltajat, Tuula Koimäki,
Rebecca Ahava
Sun City Sweets
VG-62
Joukkueen teema: Maahiset
Joukkueen keski-ikä: 10,93
Kuvassa vasemmalta oikealle, edestä taakse:
Eturivi;Tolonen Oona,Uusitalo Helmi,Räsänen Olivia,Harju Emma,Heinonen Venla,Holappa Anni,Inttilä Emilia
Keskirivi:Kitti Olivia,Åkerblom Iida,Heikura Mimosa,Raitanen Laura,Uusitorppa Liina,Aaltonen Miho,Virtanen Tilda,Aittokallio Venla
Takarivi:Verhola Salla,Nummelin Isa,Korkiamäki Ella,Suominen Sara,Suuronen Aada,Kunnas Aada, Nori Saara,Koort Ellen. Kuvasta puuttuu: Borgelin Ella, Helenius Jenny, Penttinen Ronja, Kari Kerttu,Kääriäinen Julia.
Valmentajat: Tuuli Heino, Nea Ranta, Essi Kivistö, Katriina Klemets (tanssi)
Jojot: Mervi Suominen ja Anu Koort
Huoltajat: Anna Uusitorppa ja Karoliina Harju
StarBlades
Tapparan Taitoluistelu ry.
Joukkueen teema: Känkkäränkkäpäivä
Joukkueen keski-ikä: 10,4
Kuvassa vasemmalta oikealle, edestä taakse:
Ylärivi: Oona Järvinen, Sara Udelius, Emma Pehkonen, Yana Philippova, Iida Korpikoski, Sonja Korhonen, Peppi Rosqvist, Emilia Hirvelä, Isla Koskinen, Aino Raivio ja Ella Suominen.
Keskirivi: Eevi Luukkonen, Venla Ihalainen, Reea Mäntymaa, Julia Leinonen, Laura Hiltunen, Viivi Schroderus, Milla Roppo ja Neea Hovikorpi.
Alarivi: Melina Hovikorpi, Pinja Sarantola, Tuuli Nuutinen, Aino Suominen, Jenni-Anya You, Vilma Kemppinen, Aina Koskinen ja Heidi Mäkinen.
Joukkueen valmentajat: Johanna Nuotiomaa, Jenna Ritvasalo, Marjukka Joutsenlahti ja Laura Parpala
Joukkueenjohtajat: Anu Hiltunen ja Heini Luukkonen
Team Ice Mist
Järvenpään Taitoluistelijat
Joukkueen teema: Gargoyles- yön soturit
Joukkueen keski-ikä: 11
Kuvassa vasemmalta oikealle, edestä taakse:
Eturivi: Jade Ranne, Jutta Kostama, Oona Kurri, Frida Lukkari, Veera Näätänen, Inka Hänninen, Nelli Toroskainen, Ida Puukko, Aino Koskela, Janita Kostama, Venla Engblom, Emmi Kurkinen ja Elina Kolehmainen
Takarivi: Mimi Järveläinen, Aino Laakso, Siiri Vikström, Annika Tulokas, Riina Nillson, Peppi Toroskainen, Veera Riiheläinen, Kaneli Hyppönen, Julia Hervonen, Kaisa Lahti, Alina Näsälä, Eerika Kurunmäki, Sara NIkula ja Iida Soukola
Valmentajat: Sanna Salonen, Miia Junttila ja Nea Lindborg
Joukkueenjohtaja Paula Lahti, huoltajat Kaisa Nikula ja Terhi Vikström
Team Sympatique
Helsingfors Skridskoklubb rf – Helsingin Luistinklubi ry
Joukkueen teema: Sympaattinen koulupäivä
Joukkueen keski-ikä: 11,75
Joukkueessa luistelevat:
Aava Aromaa, Emilia Balistreri, Vanessa Blomqvist, Hilla Frey, Frida Gummerus, Milena Hänninen, Iida Kaarto, Jenna Karjalainen, Elsa Kekkonen, Emilia Kostiainen, Nelma Kovanen (C), Emilia Kyhälä, Eevi Leppänen, Ronja Lillqvist, Emma Mölsä, Greta Nurmi, Sofia Ollikainen, Zoé Paquay, Nelli Peltonen, Anni Penttinen (C), Mea Penttinen, Karla Pitkänen, Ursula Salmenkaita, Maria Saukkonen, Sofia Saukkonen (C), Vera Saukkonen, Isla Savolainen, Susanna Sibakov, Sanni Suominen, Reetta Säilä, Kiira Uitti, Malin Wessberg, Iris Åström
Valmentajat: Nina Sandsund, Anna Heliö, Mirjami Penttinen, Lilli Helpi, Laura Valli, Marianna Jalava
Joukkueenjohtajat: Heli Säilä, Leena Marila-Penttinen
Sunlights
Helsingin Luistelijat
Joukkueen teema: School of Rock
Joukkueen keski-ikä: 11,4
Ylärivi vasemmalta: Elsa Väisänen (C), Noora Koskela (A), Meri Suojanen, Emilia Salomaa, Iiris Castrén, Lumi Hakomäki, Emma Aalto (A)
Toiseksi ylin rivi vasemmalta: Yazmin Kirves, Nelma Laine, Minttu Suojanen, Laura Näivö, Natalia Henriksson, Ronja Rautee, Iida-Maria Nissilä, Nelli Parkko
Toiseksi alin rivi vasemmalta: Sofia Mustakallio, Katariina Kukkonen, Janica Dickman, Oona Tammilehto, Sara Hankonen, Mira Österlund, Emma Kesäläinen, Eerika Partanen
Alarivi vasemmalta: Anni Näivö, Nella Laasonen, Edith Knif, Matilda Marjamaa, Elsa Jaroma, Melina Karinen, Fanni Kuokkanen
Valmentajat: Tiina Pesonen, Noora Virmanen, Sanni Levy, Anna Karjalainen
Joukkuenjohtajat ja huoltajat: Tiina Hankonen ja Katja Koskela, Mervi Kukkonen, Mia Parkko
Briljantit
Kirkkonummen Taitoluisteluklubi
Joukkueen teema: Vedenalainen aarteenmetsästys
Joukkueen keski-ikä: 10,55
Kuvassa vasemmalta oikealle, edestä taakse:
Aino Jormakka, Eva-Greta Gustafsson, Sondra Hill, Sofia Sylvander, Laura Maripuu, Liina Leemann, Ella Suolanen, Heidi Häkli, Julia Karjalainen, Ilona Urtamo, Kerttu Kenkimäki, Matilda Wahlberg, Meeri Lehtonen, Silja Elo, Elin Ek, Isabella Laakso, Isela Wikström, Mea Lemmetty, Henrika Lundqvist
Valmentaja: Julia Teiksala
Joukkueenjohtajat ja huoltajat: Pauliina Sylvander, Anna Jormakka