Siirry sivun sisältöön
Valikko
Etusivu
Seura
Avaa
+
Sulje
-
Yhteystiedot
Avaa
+
Sulje
-
Yksinluistelun toimihenkilöt ja ryhmävastaavat
Muodostelman toimihenkilöt
PoKLin toimisto ja laskutus
Arvot
Markkinointisopimus
Tietosuojaseloste
Teroituspalvelu
Lomakkeet ja ilmoittautuminen
Toimintakäsikirja 2023-2024
Seura
Avaa
+
Sulje
-
Yhteystiedot
Avaa
+
Sulje
-
Ota yhteyttä
Jaostot ja toimihenkilöt
Päätoimiset valmentajat
Tuntivalmentajat
Kuukausimaksut
Avaa
+
Sulje
-
Markkinointisopimus
Kannattajajäsenet
Pelisäännöt
Arvot
Materiaalipankki
Taitoluistelijan varusteinfo
KKJT-tuotteet
Avaa
+
Sulje
-
Seuravaatteet
Kuvia
Avaa
+
Sulje
-
Treenikuvia
Avaa
+
Sulje
-
KouJT:n ekat treenit tammikuussa 2010
Mustien treeneistä
Vaaleanpunaisten, Pinkkien ja Pronssisten treenit
Kevät 2011
Avaa
+
Sulje
-
Ennen näytöstä
Kesäloman kynnyksellä
Muodostelmaluistelu 2011
Treenit Kuusaalla 29.12.2011
Kevään 2012 vimppoja treenejä
Leirikuvia
Avaa
+
Sulje
-
Risport-taitoluisteluleiri Kuusankoskella elokuussa 2010
Niinirannan leiri -10
Kuusankosken Kesäleiri 2011
Niinirannan leiri 2011
Kuusankosken Kesäleiri 2012
Perheleiri 2012
Perheleiri 2013
Yksinluistelun kesäleiri elokuussa 2019
Kilpailukuvia
Avaa
+
Sulje
-
SM-senioreiden ja -junioreiden 1. vk 18.-19.10.2014
KTL:n kutsukilpailut 5.10.2014
KouJT:n muodostelmaluistelu kutsukilpailut 24.1.2015
Muodostelmaluistelun aluemestaruuskilpailut 24.1.2016
YL Tähtisarjojen kutsukilpailu 3.11.2019
Tinttien kutsukilpailu 3.11.2019
YL Seniorien, Juniorien ja Noviisien 2. lohkon 2. lohkokilpailu 11.-12.1.2020
ML Helmikisat 23.2.2020
Avaa
+
Sulje
-
Aikuiset
Noviisit
Tulokkaat
Minorit
Juniorit
Seniorit
Pikkuhelmet ja Team Diamond Pearl
Palkintojenjako
Näytöskuvia
Avaa
+
Sulje
-
Hokli-Pokli jääsirkus
Saapuuko joulu Korvatunturille?
Sumulaakson Seikkailijat Aarrejahdissa
Jouluinen jäägaala 2011
Usvalaakson uhka
Siljan päiväkirja 2012
Utuisen kanjonin tarina 2013
Mikko ja Liisa pelastavat joulun 2013
Liisa Ihmemaassa Jääsatu 2014
Pähkinänsärkijä 2014
Peter Pan 2015
Matka maailman ympäri - joulun 2015 jäägaala
Pieni merenneito 2016
Madagascar 2017
Prinsessa Ruusunen 2018
Mielen sopukoissa - Inside Out 2019
Joulun elokuvamaraton 2019
Kuvia eri tapahtumista
Avaa
+
Sulje
-
Puhtaallemeno Kouvolassa 8.9.2013
Kuvat 2010 - 2011
Avaa
+
Sulje
-
KouJT ja Duudsonit
Pulkkamäessä 20.12.
Puhtaallemeno Kuusankoskella 30.1.2011
Puhtaallemeno Kouvolassa 29.3.2011
PoKLin päättäjäiset 2011
Olympix 2011
Kuvat 2011 - 2012
Avaa
+
Sulje
-
Taiteiden Yö 2011
Puhtaallemeno 17.9.2011
KooKoon pelissä 14.12.2011
Joulukuvia 2011
Ystävänpäiväluistelut 14.2.2012
Muokkakuvia
Kuvat 2012 - 2013
Avaa
+
Sulje
-
Puhtaallemeno Valkealassa 2.9.2012
Puhtaallemeno Kouvolassa 29.9.2012
Yksilökuvat 2012
Puhtaallemeno Kouvolassa 17.10.2020
Tallinna 2016
Yhteistyökumppaneitamme
Arkisto
Avaa
+
Sulje
-
Kilpailut 2010 - 11
Avaa
+
Sulje
-
17.10.2010 (YL)
Avaa
+
Sulje
-
Kilpailuorganisaatio
6.2.2011 (YL)
Avaa
+
Sulje
-
Kilpailuorganisaatio
Kutsukilpailut 6.2.2011
Tinttiparaati 19.2.2011
Avaa
+
Sulje
-
Kilpailuorganisaatio
Tinttiparaati 19.2.2011
26. - 27.3.2011 (ML)
Avaa
+
Sulje
-
Kilpailuorganisaatio
Muokkakisat 26.-27.3.2011
Kilpailut 2011 - 12
Avaa
+
Sulje
-
KouJT:n kotikisat
Avaa
+
Sulje
-
Kutsukilpailut 1.10.2011 (YL)
Kutsukilpailut 19.11.2011 (YL)
Tintti-mini-paraati 11.2.2012
Muodostelman loppukisat 2012
Avaa
+
Sulje
-
Info
Joukkueet
Joukkueiden ruokailu
Majoitus
Talkooväki
Tulokset
Kuvia
Saapuneet kutsut
Kilpailut 2012 - 13
Avaa
+
Sulje
-
Saapuneet kutsut, syksy 2012
Saapuneet kutsut, kevät 2013
Kotikilpailut
Avaa
+
Sulje
-
Tuhansien tähtien kutsukilpailu 3. - 4.11.
Avaa
+
Sulje
-
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Debytanttien ja noviisien valintakilpailu 2.12.
Avaa
+
Sulje
-
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Tinttiparaati 19.1.
Avaa
+
Sulje
-
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Kutsukilpailut ja itäisen alueen 3. silmucupin osakilpailu 2.2.
Avaa
+
Sulje
-
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Muodostelmaluistelun aluemestaruuskilpailut 16.3.
Avaa
+
Sulje
-
Tulokset
Kilpailut 2013 - 14
Avaa
+
Sulje
-
2. - 3.11.2013 SM-noviisien valintakilpailut (YL)
Avaa
+
Sulje
-
Majoitustarjouksia
Kilpailuorganisaatio
Talkoolaisten ilmoittautuminen
24.11.2013 Tuhansien tähtien kutsukilpailut (YL)
Avaa
+
Sulje
-
Tulokset
26.1.2014 Kutsukilpailut, ISU-arviointi (YL)
Avaa
+
Sulje
-
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Talkoolaisten ilmoittautuminen
Muodostelman loppukilpailut 22. - 23.3.2014
Avaa
+
Sulje
-
Info
DVD ja kisatuotteet
Kuvia
Tulokset
28.3. A-silmujen Timanttifinaali
Avaa
+
Sulje
-
Tulokset
Kilpailut 2014 - 15
Avaa
+
Sulje
-
ISU-sarjojen kutsukilpailu 22.2.
Avaa
+
Sulje
-
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Testi-ilmoittautuminen
ML-kutsukilpailu 24.1.2015
Avaa
+
Sulje
-
Talkoolaiset
SM-noviisien 2. vk, 2 lohkoa, 10. - 11.1.2015
Avaa
+
Sulje
-
Kilpailuorganisaatio
Talkoolaisen ohje
Majoitustarjoukset
Tähtisarjojen kutsukilpailu 15.11.2014
Avaa
+
Sulje
-
Kilpailuorganisaatio
Tulokset
YL & JT: SM-seniorien ja -juniorien ja JT SM-noviisien 1. vk
Avaa
+
Sulje
-
Majoitustarjoukset
Kuvia
Kilpailuorganisaatio
Kilpailut 2015 - 16
Avaa
+
Sulje
-
Saapuneet kutsut, syksy 2015
Saapuneet kutsut, kevät 2016
Kymenlaakso Cup 2015
Avaa
+
Sulje
-
Announcement
Schedule
Accommodation
Talkoolaiset
Results
ML-Aluemestaruuskilpailu 2016
Avaa
+
Sulje
-
Osallistuvat joukkueet
Kisaruokailu
Tinttiparaati Inkeroisissa 2016
Kilpailut 2016 - 17
Avaa
+
Sulje
-
Kotikilpailut kaudella 2016-2017
Avaa
+
Sulje
-
23.10.2016 Tähtisarjojen kutsukilpailu
Avaa
+
Sulje
-
Talkoo-organisaatio
Ilmoittautuminen kisatalkoisiin
ML Kansallisten sarjojen 1. kilpailu
Avaa
+
Sulje
-
Kutsu&vahvistus
Yleisö
Talkoosivu
Avaa
+
Sulje
-
Talkooilmoittautuminen
Talkooruokatilaus
Lohko 1 Joukkueet
Avaa
+
Sulje
-
Noviisit
Aikuiset
Minorit
Juniorit
Masters
Seniorit
Lohko 2 Joukkueet
Avaa
+
Sulje
-
Noviisit
Aikuiset
Minorit
Juniorit
Seniorit
Kisaruokailu
Kisatori
TULOKSET
4.-5.3.2017 Seniorit ja Juniorit loppukilpailu, Juniorit HF
Avaa
+
Sulje
-
Tulokset
Talkoo-organisaatio
Ilmoittautuminen kisatalkoisiin
Kuvia kilpailusta
25.3.2017 ISU-sarjojen aluemestaruuskilpailut
Avaa
+
Sulje
-
Tulokset
Talkoo-organisaatio
Ilmoittautuminen kisatalkoisiin
Kausi 2017-2018
Avaa
+
Sulje
-
Tähtien Startti 10.9.2017
Avaa
+
Sulje
-
Tulokset
YL JT SM 1.valintakilpailut
Avaa
+
Sulje
-
Kilpailuorganisaatio
Kilpailutalkoisiin ilmoittautuminen
Majoitustarjous
ML Tulokkaat ja Noviisit, YL Noviisit 1. vk 2.12.2017
Avaa
+
Sulje
-
Muodostelmaluistelukilpailun tiedot
Avaa
+
Sulje
-
Kisavahvistus ja Aikataulu
Tulokset
Yksinluistelukilpailun tiedot
Avaa
+
Sulje
-
Tulokset
Kilpailuorganisaatio
Kilpailutalkoisiin ilmoittautuminen
YL kutsukilpailut, ISU-sarjat 3.2.2018
Avaa
+
Sulje
-
Kilpailuorganisaatio
Kilpailutalkoisiin ilmoittautuminen
Tulokset
Luistelujärjestykset
Aikataulut
Kuva-arkisto
Avaa
+
Sulje
-
Kilpailukuvia 2010 - 11
Avaa
+
Sulje
-
Kilpailevien yksinluistelijoiden studiokuvat 2010 - 11
Savonlinnan kisat 21.11.2010
Haminan kilpailut 8.1.11
Kotkan kilpailut 4.2.11
Kotikilpailut 6.2.11
Tinttiparaati 19.2.2011
Joensuun kisat 5.3.2011
Muodostelman loppukilpailut 2011 KouJT
Kilpailukuvia 2011 - 12
Avaa
+
Sulje
-
Kotikisat 1.10.2011
Hyria Skating 23.9.2011
Lappeenrannan kisat 2.10.
Mikkelin kisat 16.10.2011
Haminan kisat 5.11.2011
Kotikisat 19.11.2011
Savonlinnan kisat 20.11.2011
KTL:n muokkakisat 27.11.2011
Haminan kisat 14.1.2012
Tinttien ja minien kotikisat 11.2.2012
Jämsän kisat 12.2.2012
Jämsän kisat 18.3.2012
Silver Skate 2012
Timanttifinaali 2012
Spring Carnival Pajulahti 2012
Kilpailukuvia 2012 - 13
Avaa
+
Sulje
-
Finlandia Trophy 2012
Haminan kisat 20.10.2012
Tuhansien tähtien kutsukilpailut 3-4.11.2012
Tinttiparaati 2013
Kilpailukuvia 2013 - 14
Avaa
+
Sulje
-
Heinolan kutsukilpailut 29.9.2013
KouJT:n SM-noviisikisat
Kotkan kisat 10.11.2013
Savonlinnan kisat 17.11.2013
Tuhansien tähtien kutsukilpailut 24.11.2013
Satunnaisia kisakuvia keväältä 2014
Muodostelman loppukilpailukuvia 2014
Yksinluistelu
Avaa
+
Sulje
-
Ryhmät
Avaa
+
Sulje
-
K1
K2
K3
K4
AK1
AK2
Timantit
Minitimantit
Taiturit
Harrasteryhmä
Valmentajat
Ohjeita kilpailijoille
Luistelupassi
Touko- ja kesäkuun jumppaan ilmoittautuminen
Muodostelmaluistelu
Avaa
+
Sulje
-
Joukkueet
Avaa
+
Sulje
-
Celestials - juniorit
Avaa
+
Sulje
-
Harjoitusajat
Team White Pearl - noviisit
Avaa
+
Sulje
-
Harjoitusajat
Team Silver Pearl - tulokkaat
Avaa
+
Sulje
-
Harjoitusajat
Pikkuhelmet - muodostelmaluistelukoulu
Avaa
+
Sulje
-
Harjoitusajat
Ilmoittautuminen
Team Diamond Pearl - harrastejoukkue
Avaa
+
Sulje
-
Harjoitusajat
Ilmoittautuminen
Team Black Pearl - aikuiset
Avaa
+
Sulje
-
Harjoitusajat
Black Tekniikka - aikuisten tekniikkaryhmä
Avaa
+
Sulje
-
Ilmoittautuminen
Avaa
+
Sulje
-
Harjoitusajat
KKJT Alumnit
Avaa
+
Sulje
-
Harjoitusajat
Valmentajat ja ohjaajat
Avaa
+
Sulje
-
Annis Toiviainen
Jonna Pesonen
Sara Tuominen
Saana Aaramaa
Venla Hietsalo
Helmi Tyyskä
Luistelijalle
Avaa
+
Sulje
-
Muodostelman harjoitusajat
Muodostelman käsikirja
Ohjeet tapaturman sattuessa
Ilmoittautuminen joukkueisiin
Muodostelman tapahtumat
Luistelukoulu
Avaa
+
Sulje
-
Ensikertalaisten maksuton luistelukoulu
Luistelukoulun jatkoryhmä
Lisätietoa luistelukoulusta
Avaa
+
Sulje
-
Ohjeita vanhemmille
Luistelukoululaisen varusteet
Tapaturman sattuessa
Mitä luistelukoulun jälkeen?
Kevätnäytökseen ilmoittautuminen
Harjoitusajat
Avaa
+
Sulje
-
K1
K2
K3
K4
AK1
AK2
Timantit
Minitimantit
Taiturit
Harrasteryhmä
Celestials
Team White Pearl
Team Silver Pearl
Pikkuhelmet
Team Black Pearl
Black Tekniikka
KKJT Alumnit
Jäävuorot ja jäädytykset
Avaa
+
Sulje
-
Kouvolan jäähalli
Kuusankosken jäähalli
Valkealan jäähalli
Inkeroisten jäähalli
Tapahtumat
Avaa
+
Sulje
-
Näytökset
Avaa
+
Sulje
-
Viisi Legendaa 7.4.2024
Hileen unohtumaton joulu 10.12.2023
Seikkailu Tylypahkassa 1.4.2023
Avaa
+
Sulje
-
Näytöstallenne
Topi Tiikerin Ihmeellinen Joulukalenteri 17.12.2022
Talviloman tehopäivät 26.-28.2.
Tähtisarjojen ohjelmakatselmus 10.9.2023
Yksinluistelun kilpailuihin ilmoittautuminen
Avaa
+
Sulje
-
Aloituskilpailu 29.9-1.10.2023 Mikkeli
Aurinkoinen aloituskilpailu 15.-17.9 Naantali
SaTun seurakilpailu Noviiseille ja B-silmuille 14.-15.10.2023
Tähtisarjojen syyskilpailu Mikkelissä 21.-22.10.2023
Tikkurila Trophy 21.-22.10. 2023
Seniorit, juniorit, noviisit 1. lohkokilpailu (lohko 2), 27.-29.10 Kotka
ABC-Cup 2023
Tarmon Marrasluistelut 4.11.2023 Varkaus
Tähtisarjojen kutsukilpailu Valkealassa 26.11
OP Lounaismaa Cup 25.-26.11 Salo
Joulupiruetit 1.-3.12.2023 Joensuu
Seniorit, juniorit, noviisit 2. lohkokilpailu (lohko 2), 13.-14.1 Lahti
Tuhansien Tähtien Kilpailu 21.1.2024
HaminaCup-seurakilpailu 27.-28.1
Crystal Cup-tähdet 2.-4.2.2024 Mikkeli
Satun Tähtiluistelut 17.2.2024 Savonlinna
Maalispiruetit 1.-3.3.2024 Joensuu
Hyvinkään seurakilpailu junioreille ja senioreille 3.-4.2.2024
Seniorien, Juniorien, Noviisien ja A-silmujen seurakilpailu, Kotka 17.-18.2
KEVÄÄN TÄHDET 2024 -tähtisarjojen seurakilpailu 9.3.2024 Hamina
Helmipäivä 12.11.2023
Topi Tiikerin talvirieha 13.2.
Seuratuotekauppa
Avaa
+
Sulje
-
Piruetin toppi + shortsitilaus
Kilpailut
Avaa
+
Sulje
-
Seuran järjestämät kilpailut
Avaa
+
Sulje
-
ML kansallisten sarjojen 1.kilpailu 18.-19.11.2023
Avaa
+
Sulje
-
Kisainfo
Avaa
+
Sulje
-
Kisaruokailu
Lipunmyynti
Aikataulut
Avaa
+
Sulje
-
Lauantai 18.11.
Sunnuntai 19.11.
Osallistuvat joukkueet
Avaa
+
Sulje
-
Aikuiset
Noviisit
Masters
Minorit
Juniorit
Seniorit
Tuomaristot
Tulokset
Dokumentit
Talkoolaiset
Avaa
+
Sulje
-
Talkootehtävät
Tuhansien Tähtien Kilpailu
Avaa
+
Sulje
-
Tulokset
YL Sen & Jun LK, YL Sen, Jun, SM-nov & Deb HF 9.-10.3.2024
Avaa
+
Sulje
-
Talkoot
Majoitustarjoukset
Kuusankosken jäähallin esittely
Galleria
Avaa
+
Sulje
-
Juniorit Loppukilpailu lyhyt ohjelma
Juniorit Loppukilpailu vapaa ohjelma
Seniorit Loppukilpailu lyhyt ohjelma
Seniorit Loppukilpailu vapaa ohjelma
Juniorit Hopeafinaali vapaaohjelma
KooKoo Jäätaiturit
Kilpailut 2016 - 17