Talkooilmoittautuminen

Talkootehtävä

Su 7.4 klo 12

Su 7.4 klo 15

Ma 8.4 klo 9.30

Kuulutus (1hlö) Eija Toivanen (TWP)Eija Toivanen (TWP) 
Musiikinsoitto (1 hlö)Heidi Mölsä (Tinat)Heidi Mölsä (Tinat) 
Valot (2 hlö) HOPEISET

Sunnuntai klo 12 näytös (klo 11)
Harri Liekola (TDP)

Jari Lyytikäinen

Sunnuntai klo 15 näytös (klo 14:30)
Pia Grahn
Harri Liekola

Maanantai klo 9:00
Anna Laurila-Ravi
Olli Ravi

 

Kahvio (9 hlöä /näytös, tehtävään sisältyy esille laitto, roudaus ja myynti)
Ruusumyynti: kahvion yhteydessä
Klo 12 näytös TPP 
Klo 15 näytös TWP

Klo 10
Salla Mickos
Maija Sihvola 
Anne Nieminen
Milja Ranta
Sanna Toivonen
Tytti Laitinen
Hanna Jäntti

klo  14
Päivi Pajari
Jaana Kanervo
Arto Toivanen
Anniki Jensen-Munk
Vesa Tyyskä
Hertta Tyyskä
Jani Tykkälä
Aune Lyytikäinen
Miia Härkönen

------
Arpajaiset, palkintojen laitto ja arpojen  myynti (3 hlö) TSP

10:30
Satu Vahter
Anu Byckling
Heidi Honkanen

14:30
Anne Toukonen
Anne Rintala
Onnenpyörä, "myynti" (2 hlö) PINKIT

klo 11:00
Johanna Jokela
Vesa Jokela

Klo14:30
Hanna Södervik-Ranta (Tinat),

Jorma Pahtaharju

Lipun- ja käsiohjelmien myynti (2+1 hlö)

Kultaiset

Klo 11:00
Satu Nurminen
Satu Huovinen

Kutsuvieraat, maksupäätelipunmyynti:
Jenni Reiman


Klo 14;15
Kaisa Järvinen
Taina Levänen

Kutsuvieraat, maksupäätelipunmyynti:
Jenni Reiman

 

------

Lavastus (Turkoosit)

 

Marika Haapala
Hanna Soijärvi
Satu Sinkkonen-Suomalainen
Piia Niemi
Hannele Virtanen
Merja Forsström

Ma klo 8:00
Marika Haapala

 

 

 
Lavastuksen rakennus ja purku, kaikki vapaat
 

RAKENNUS  LA ilta klo 16 pikkujäällä:
Tommi Reiman
Reino Soijärvi
Jari Vuorinen

RAKENNUS SU aamu klo 9:00:
Tommi Reiman
Sami Huovinen
Jari Vuorinen
Ari Hietala
Anna Huovila
Timo Nurminen
Jani Reijola 
Minna Kujala

Helena Raski

RAKENNUS MA aamu:
Susa Heikkinen

PURKU MA näytöksen jälkeen:
Jari Vuorinen
Anna Hakalainen

Valokuvaus (1-3 hlö)

Toni Ranta
 

Toni Ranta
 

 

 

Järjestyksenvalvojat 4 hlöä 

Sunnuntai klo 10.45
Heidi Toivanen
Janne Toivanen
+2
OK

Maanantai klo 9:00
Ari
Ari
Risto
+1
OK   

Infotiski: (1 hlö) HopeisetKlo 12 näytös paikalla klo 10:
Hanna Savelainen

Klo 15 näytös,
paikalla klo 14
Heidi Kaipela

____________________

Maanantai, paikalla klo 8:45:
Anna Hakalainen

Liikentenopastus (1-2 hlö) 
Ei varsinaista liikenteenopastusta

viedään puomi Topin kujan päähän estämään ajo
liikenneympyrään ja hoidetaan se pois
viedään kyltti/kyltit sisäänkäyntien jalkakäytävälle

Tinat

Su aamupv klo 10.30:
Puomit ja opasteet paikoilleen

Heidi Lappalainen
Laura Rytinki

Su iltpäivä:
Puomit ja opasteet pois
Heidi Lappalainen
Laura Rytinki
Katsomoiden siivous TBP  
Ilmapallot täyttö,
(ilmpapallojen sijoittelu lavastuksen ja
somistuksen apuna ja mahdollinen myynti)
(6-7 hlö) Pronssit

Lauantai ilta klo 18, 2hlöä :
Katja Haapanen 
Markus Haapanen

sunnuntai aamu klo 9:00: 3 hlöä
Sini Koivula
Hanna Jokivuori
Tiina Mattila

sunnuntai klo 11:20: 1 hlö
sunnuntai klo 14.30 (varauksella) 1 hlö.

 
Saarien koneiden käyttö (5 hlöä) LILAT

Klo 11:30
Jarkko Vitikainen
Tuomas Kytö

Anna Halalnen

Tiina Keinänen 

Klo 14:30
Jani Luoma-aho
Sanna Luoma-aho
Sinna Susiluoto

Ma, klo 8:30 koneet paikoilleen
Sinna Susiluoto
Anna Hakalainen
Sanna Tiukkanen

 


Näytöstiimi: Jenni R p. 040 578 5926, jenni.reiman@gmail.com, Hanna S-R, p. 040 713 6893, hanna.sodervik@gmail.com, Susanna Heikkinen (lavastus) p. 040 758 9543, susa.heikkinen@elisanet.fi,  Hanna Tuominen, Marja Kuusamaa 

Arpajaisvastaava: Marja Kuusamaa (TSP) marja.kuusamaa@gmail.com
Kahviovastaava: Anna Laurila-Ravi alaurilaravi@gmail.com
Catering: Satu Lehtola

 Ilmoittaudu tästä kevätnäytöksen talkoisiin:

*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.